Головна » Документи » Накази

Наказ департаменту освіти, науки та молодіжної політики №90 від 19.02.2019р.
11.03.2019, 09:14

УКРАЇНА

 

 ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

   ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ, НАУКИ та молодіжної політики                                                        

__

                     

                                                 НАКАЗ

 від 19.02.2019 р.            м. Івано-Франківськ           № 90                       

 

 

Про проведення обласного конкурсу

хорових колективів

серед здобувачів освіти

закладів загальної середньої та

позашкільної освіти

 

 

 Відповідно до Програми розвитку освіти Івано-Франківщини на 2016-2023 роки, затвердженої рішенням сесії обласної ради від 25.12.2015 р.  № 42-2/2015 зі змінами від 10.06.2016 р. № 218-5/2016, від 09.12.2016 р. № 342-11/2016, від 10.03.2017 р. № 445-13/2017, від 30.06.2017 р. № 542-16/2017, від 08.12.2017 р. № 679-19/2017 від 02.03.2018 р.№ 820-20/2018, від 22.06.2018 р. № 871-22/2018, з метою збереження традицій української пісенної творчості та хорового мистецтва, розвитку та підвищення рівня виконавської майстерності учасників, збагачення репертуару новими композиціями, активізації діяльності та підтримки постійно діючих  колективів

 

НАКАЗУЮ:

1. Провести у квітні 2019 року обласний конкурс хорових колективів серед здобувачів освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти (далі – Конкурс) відповідно до графіка його проведення (додаток  1).

2. Затвердити склад  журі (додаток 2).

3. Фінансування витрат  на проведення Конкурсу здійснити за рахунок коштів департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації, передбачених на реалізацію інших  програм та заходів у сфері освіти (підпрограма 4 «Обдаровані діти», п.4.10), згідно з кошторисом (додаток 3).

4. Керівникам місцевих органів управління освітою:

4.1. До 08 квітня 2019 р. провести І етап Конкурсу (районний, міський). Взяти до уваги, що колективи закладів загальної середньої та позашкільної освіти об’єднаних територіальних громад беруть участь у І етапі Конкурсу за територіальним принципом в районах і містах.

 4.2. До 10 квітня 2019 р. надіслати на електронну адресу ІФДЦЕВ ifdcev@ukr.net  інформацію про проведення І етапу Конкурсу.  

4.3. Забезпечити своєчасну явку і відповідну безпеку здоров'я та життя учасників  обласного конкурсу.

4.4. Фінансування витрат на відрядження учасників обласного конкурсу провести за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів.

5. Управлінню освіти, молоді та спорту Богородчанської райдержадміністрації (О.Савчук), відділу освіти і науки Бурштинської  міської ради (І.Томин), відділу освіти Тисменицької райдержадміністрації  (С.Шарабуряк)  створити належні умови для проведення II етапу обласного конкурсу згідно з графіком проведення (додаток 1). 

 6. Координацію роботи щодо проведення Конкурсу покласти на директора Івано-Франківського державного центру естетичного виховання М.В. Кузбита.

7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора департаменту - начальника управління освіти і науки І.О.Гаврилюка.

 

 

Директор департаменту                                   Віктор Кімакович

 

 

                                               

УМОВИ

проведення  обласного  конкурсу  хорових  колективів  серед здобувачів

освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти області

 

І. Загальні положення

    

1. Обласний конкурс хорових колективів серед учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів позашкільної освіти області (далі – Конкурс) проводиться окремо для учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів позашкільної освіти області.

2. Мета Конкурсу – збереження традицій української пісенної творчості та хорового мистецтва, розвиток та підвищення рівня виконавської майстерності учасників,  збагачення репертуару новими  творами, активізація діяльності та підтримка постійно діючих  колективів.   

 

II. Організація Конкурсу

 

1. Конкурс проводиться департаментом  освіти,  науки та молодіжної політики облдержадміністрації та Івано-Франківським державним центром естетичного виховання.       

2. Безпосереднє керівництво Конкурсом покладається на Івано-Франківський державний центр естетичного виховання.

3.  Конкурс проводиться у два етапи:

       І етап Конкурсу   -  районний (міський) рівень;

       ІІ етап Конкурсу  -  обласний рівень.

Всі заклади загальної середньої освіти представляють на І етап по одному хоровому колективу.

Райони і міста, у яких у закладах позашкільної освіти наявні два і більше колективи, проводять І етап Конкурсу відповідно до умов проведення. Якщо серед закладів позашкільної освіти району (міста) наявний лише один хоровий колектив, район (місто) бере участь одразу в ІІ етапі.

4. І етап Конкурсу   -  районний (міський) рівень окремо серед: учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів позашкільної освіти, проводиться не пізніше, ніж за тиждень до проведення обласного конкурсу. Учні і вихованці закладів загальної середньої та позашкільної освіти об’єднаних територіальних громад беруть участь в Конкурсі за територіальним принципом в районах і містах. Переможцями вважаються учасники Конкурсу, які набрали найбільшу кількість балів (відповідно до розділу IV п. 4 умов проведення) за результатами І етапу і направляються на обласний конкурс. 

5. ІІ етап Конкурсу  -  обласний рівень окремо серед:

 учнів закладів загальної середньої освіти;

 вихованців закладів позашкільної освіти.

6.  Склад оргкомітету та журі (в які входять представники району, міста та ОТГ) І етапу Конкурсу затверджується наказами відповідних місцевих органів управління освітою, а ІІ етапу Конкурсу – наказом департаменту освіти,   науки  та молодіжної політики облдержадміністрації.

      

                                      III. Проведення Конкурсу

 

1. Конкурс проводиться щорічно.

2. Публікація наказу про проведення Конкурсу в друкованих засобах масової інформації та оприлюднення його на офіційному веб-сайті Івано-Франківського державного центру естетичного виховання здійснюються не пізніше ніж за  30 календарних днів до початку Конкурсу.

3. У наказі про проведення Конкурсу повинна міститися інформація про місце, дату і час проведення Конкурсу.

4. Для участі в обласному конкурсі, за 7 днів до визначеної дати проведення, подається підсумковий наказ та заявка довільної форми за підписом керівника місцевого органу управління освітою, в Івано-Франківський державний центр естетичного виховання.      

5. Учні та вихованці прибувають до місця проведення Конкурсу організовано у супроводі керівника, який відповідає за безпеку здоров'я та життя учасників.

 

 IV. Вимоги до конкурсної програми

            

  1. Район (місто), обравши переможців І районного (міського) етапу серед закладів загальної середньої освіти, направляє на ІІ обласний етап один колектив в одній із двох номінацій: «Авторський  або класичний твір» (власні авторські обробки чи твори класиків), «Українські народні пісні або сучасні музичні твори».

 2. Район (місто), обравши переможців І районного (міського) етапу серед закладів позашкільної освіти,  направляє на ІІ обласний етап один колектив в одній із двох номінацій: «Авторський або класичний твір» (власні авторські обробки чи твори класиків), «Українські народні пісні або сучасні музичні твори».

 3Учасники Конкурсу мають право на самостійний вибір форми музичного супроводу – acapella, живий акомпанемент, або  фонограма «мінус»  записана на USB флеш пам'ять.    

4. Критерії оцінювання виконання програми здійснюються за                      5 – бальною шкалою:

 

    5 (високий рівень)

      - виконавська майстерність  (учасники виконують твір інтонаційно чисто, ритмічно, використовуючи динамічні відтінки, імпровізують; добре володіють голосом та дикцією; чудове тембральне забарвлення колективу; теситура твору і репертуар відповідає віку та можливостям виконавців);

      - естетика зовнішнього вигляду та сценічна культура (одяг колективу  вдало підібраний та передає характер твору; учасники чудово поводяться на сцені, присутня розкутість, емоційність та артистизм);

 

      4 (достатній рівень)

        - виконавська майстерність (учасники виконують твір інтонаційно чисто, ритмічно, застосовуючи динамічні відтінки, володіють голосом та дикцією; теситура твору і репертуар відповідає віку та можливостям виконавців, однак відсутня імпровізація);

       - естетика зовнішнього вигляду та сценічна культура (одяг колективу охайний; учасники чудово поводяться на сцені, розкуті, однак відсутні емоційність та артистизм);

      

       3 (середній рівень)

        - виконавська майстерність (учасники володіють голосом і дикцією; теситура твору і репертуар відповідає віковим та виконавським можливостям учасників, однак виконавці допускають інтонаційні, ритмічні неточності; відсутні динамічні відтінки);

        - естетика зовнішнього вигляду та сценічна культура (одяг колективу охайний, однак учасники поводяться на сцені невпевнено та скуто);

             

       2 (посередній  рівень)

- виконавська майстерність (учасники інтонують нечисто; виконують твір неритмічно; відсутня дикція та голосові дані; теситура твору та репертуар не відповідає віковим та виконавським можливостям);        

 - естетика зовнішнього вигляду та сценічна культура (очевидна невідповідність зовнішнього вигляду, поведінки на сцені та передачі загального образу);

 

       1 (низький  рівень) –  учасники не змогли виконати твір.

 

                                                            

             V. Визначення та нагородження  переможців  Конкурсу

 

1. На підставі протоколів журі І етапу Конкурсу визначаються переможці. Результати проведення цього етапу затверджуються наказом місцевого органу управління освітою. Переможці І етапу рекомендуються для участі у ІІ етапі.  

2. Результат проведення ІІ етапу Конкурсу на підставі протоколу обласного журі затверджується відповідним наказом департаменту освіти, науки та молодіжної політики обласної державної адміністрації.

3. Переможцями вважаються учасники Конкурсу, які набрали найбільшу кількість балів за результатами ІІ етапу Конкурсу. У випадку, якщо два або більше учасників Конкурсу отримають однакову кількість балів, остаточне рішення щодо переможця приймає голова журі.

4. Переможці (І місце – 1, ІІ місце – 1, ІІІ місце – 1) II етапу Конкурсу визначаються в кожній номінації: «Авторський або класичний твір», «Українські народні пісні або сучасні музичні твори» окремо серед закладів загальної середньої та позашкільної освіти і нагороджуються  грамотами департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації. 

5. Учасники які показали добрий рівень, але не стали переможцями нагороджуються подяками департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації

 

VI. Фінансування

 

1.  Витрати на проведення І етапу Конкурсу та відрядження учасників для участі в обласному етапі Конкурсу здійснюються за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів.

2. Витрати на проведення ІІ етапу Конкурсу та нагородження переможців здійснюються за рахунок коштів департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації.   

                                                                         

 

                Додаток 1

                                                        до наказу департаменту освіти,   

                                                 науки  та молодіжної політики

                                 облдержадміністрації

                                        від  19.  02.  2019 р.     90

 

Графік

проведення обласного конкурсу хорових колективів

серед здобувачів освіти закладів  загальної середньої та позашкільної освіти

 

16 квітня 2019 р. об 11.00 год. смт. Богородчани Богородчанського району на базі районного Палацу культури (вул. Шевченка, 65)

Верховинський район

Богородчанський район             

м. Яремче 

Надвірнянський район             

м. Івано-Франківськ

 

17  квітня 2019 р. об 11.00 год.  м. Бурштин  на базі  Будинку культури ім. Т.Шевченка (вул. С. Бандери, 60)

Рожнятівський  район             

Долинський  район

м. Болехів

м. Калуш

Рогатинський  район     

м. Бурштин              

Галицький   район              

Калуський  район    

 

18 квітня 2019 р. об 11.00 год. м. Тисмениця  Тисменицького району на базі  Народного дому (вул. Галицька, 15)

Коломийський район

Городенківський район

Косівський район

Снятинський район

м. Коломия

Тисменицький район    

Тлумацький район             

 

 

 

                                                                                                 Додаток 2

до  наказу   департаменту  освіти,    

науки та молодіжної  політики                           

облдержадміністрації

                                                                                                 від 19.  02.  2019 р.     90

 

 

  Склад  журі

обласного конкурсу  хорових колективів

серед здобувачів освіти закладів

загальної середньої та позашкільної освіти

 

 

 

 

 

 

М.Кузбит

 

Голова журі:

 

-директор Івано-Франківського державного центру  естетичного виховання, Заслужений працівник культури                 України

 

 

 

 

 

Члени журі:

 

 

С.Деделюк

-в.о заступника директора Івано-Франківського державного центру естетичного виховання

 

 

Г.Салабай

-методист Івано-Франківського державного центру естетичного виховання

 

 

В.Римар

-завідувач лабораторії дисциплін естетичного циклу та фізичного виховання

 

 

О.Івасюк

 

-керівник гуртка ЦПТО № 1 м. Івано-Франківська

 

Категорія: Накази | Додав: ifdcev
Переглядів: 299 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Зареєструватись