Головна » Документи » Накази

Наказ департаменту освіти, науки та молодіжної політики №51 від 30.01.2019р.
19.02.2019, 13:43

    УКРАЇНА

  ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

   ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ, НАУКИ та молодіжної політики                                                        

__

                     

                                                 НАКАЗ

 від 30.01.2019 р.           м. Івано-Франківськ           № 51                        

 

 

Про проведення обласного конкурсу

вокальних  та інструментальних гуртів 

серед здобувачів освіти

закладів загальної середньої та

позашкільної освіти

 

 

          Відповідно до Програми розвитку освіти Івано-Франківщини на      2016-2023 роки, затвердженої рішенням сесії обласної ради від 25.12.2015 р.  № 42-2/2015 зі змінами від 10.06.2016 р. № 218-5/2016, від 09.12.2016 р. № 342-11/2016, від 10.03.2017 р. № 445-13/2017, від 30.06.2017 р.№ 542-16/2017, від 08.12.2017 р. № 679-19/2017 від 02.03.2018 р.№ 820-20/2018, від 22.06.2018 р. № 871-22/2018, з метою  виявлення та підтримки  творчо обдарованих виконавців, підвищення рівня виконавської майстерності, збагачення репертуару високохудожніми   творами,   розвитку    вокального  мистецтва

 

НАКАЗУЮ:

1. Провести у березні 2019 року обласний конкурс вокальних та інструментальних гуртів серед здобувачів освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти (далі – Конкурс) відповідно до графіка його проведення (додаток  1).

2. Затвердити склад  журі (додаток 2).

3. Фінансування витрат  на проведення Конкурсу здійснити за рахунок коштів департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації, передбачених на реалізацію інших  програм та заходів у сфері освіти (підпрограма 4 «Обдаровані діти», п.4.10), згідно з кошторисом (додаток 3).

4. Керівникам місцевих органів управління освітою:

4.1. До 11 березня 2019 р. провести І етап Конкурсу (районний, міський). Взяти до уваги, що колективи закладів загальної середньої та позашкільної освіти об’єднаних територіальних громад беруть участь у І етапі Конкурсу за територіальним принципом в районах і містах.

4.2. До 13 березня 2019 р. надіслати на електронну адресу ІФДЦЕВ ifdcev@ukr.net  інформацію про проведення І етапу Конкурсу.  

4.3. Забезпечити своєчасну явку і відповідну безпеку здоров'я та життя учасників  обласного конкурсу.

4.4. Фінансування витрат на відрядження учасників обласного конкурсу провести за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів.

5. Відділу освіти, молоді та спорту Брошнів-Осадської селищної ОТГ (Л.Чалчинська), відділу освіти Надвірнянської райдержадміністрації (С.Северинов), управлінню освіти, молоді та спорту Коломийської райдержадміністрації  (Г. Микитюк)  створити належні умови для проведення II етапу обласного конкурсу згідно з графіком проведення (додаток 1). 

6. Координацію роботи щодо проведення Конкурсу покласти на директора Івано-Франківського державного центру естетичного виховання М.В. Кузбита.

7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора департаменту - начальника управління освіти і науки І.О.Гаврилюка.

 

 

Директор департаменту                               Віктор Кімакович

 

 

 

 

УМОВИ

            проведення обласного конкурсу вокальних та інструментальних гуртів

 серед здобувачів освіти закладів загальної середньої

та позашкільної освіти області

 

І. Загальні положення

                       

 1. Обласний конкурс вокальних та інструментальних гуртів серед учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів позашкільної освіти області (далі-Конкурс) проводиться окремо для учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів позашкільної освіти області.

 2. Мета Конкурсу – виявлення та підтримка  творчо обдарованих виконавців, підвищення рівня виконавської майстерності, збагачення репертуару високохудожніми   творами,   розвиток   вокального  мистецтва.

                                         

                                             II. Організація Конкурсу

1. Конкурс проводиться департаментом освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації та Івано-Франківським державним центром естетичного виховання.

2. Безпосереднє керівництво Конкурсом покладається на Івано-Франківський державний центр естетичного виховання.

3.  Конкурс проводиться у два етапи:

  І етап Конкурсу   -  районний (міський) рівень;

 ІІ етап Конкурсу  -  обласний рівень.

 Всі заклади загальної середньої освіти представляють на І етап по одному вокальному та інструментальному гурту.

 Райони  і міста, у яких у закладах позашкільної освіти наявні два і більше колективів, проводять І етап Конкурсу відповідно до умов проведення. Якщо серед закладів позашкільної освіти району (міста) наявний лише 1 вокальний (інструментальний) гурт, район (місто) бере участь одразу в ІІ етапі.

4. І етап Конкурсу   -  районний (міський) рівень окремо серед: учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів позашкільної освіти, проводиться не пізніше, ніж за тиждень до проведення обласного конкурсу. Учні і вихованці закладів загальної середньої та позашкільної освіти об’єднаних територіальних громад беруть участь в Конкурсі за територіальним принципом в районах і містах. Переможцями вважаються учасники Конкурсу, які набрали найбільшу кількість балів (відповідно до розділу IV п. 5 умов проведення) за результатами І етапу і направляються на обласний конкурс. 

5. ІІ етап Конкурсу  -  обласний рівень окремо серед:

 учнів закладів загальної середньої освіти;

 вихованців закладів позашкільної освіти.

 6.  Склад оргкомітету та журі (в які входять представники району, міста та ОТГ) І етапу Конкурсу затверджується наказами відповідних місцевих органів управління освітою, а ІІ етапу Конкурсу – наказом департаменту освіти,   науки  та молодіжної політики облдержадміністраці

                                       

III. Проведення Конкурсу

1. Конкурс проводиться щорічно.

2. Публікація наказу про проведення Конкурсу в друкованих засобах масової інформації та оприлюднення його на офіційному веб-сайті Івано-Франківського державного центру естетичного виховання здійснюються не пізніше ніж за  30 календарних днів до початку Конкурсу.

3. У наказі про проведення Конкурсу повинна міститися інформація про місце, дату і час проведення Конкурсу.

4. Для участі в обласному конкурсі, за 7 днів до визначеної дати проведення, подається підсумковий наказ та заявка довільної форми за підписом керівника місцевого органу управління освітою, в Івано-Франківський державний центр естетичного виховання.      

5. Учні та вихованці прибувають до місця проведення Конкурсу організовано у супроводі керівника, який відповідає за безпеку здоров'я та життя учасників.

 

                                  IV. Вимоги до конкурсної програми

 1. Район (місто), обравши переможців І районного (міського) етапу серед закладів загальної середньої освіти,  може направити на ІІ обласний етап не більше ніж два колективи в таких номінаціях: «Вокальні гурти» (тріо, квартет, квінтет, ансамбль)  та  «Інструментальні гурти» (народні інструменти).

2. Район (місто), обравши переможців І районного (міського) етапу серед закладів позашкільної освіти,  може направити на ІІ обласний етап не більше ніж два колективи в таких номінаціях: «Вокальні гурти» (тріо, квартет, квінтет, ансамбль)  та  «Інструментальні гурти» (народні інструменти).

3. Участь в Конкурсі зведених колективів не допускається.

4. Учасники Конкурсу мають право на самостійний вибір форми музичного супроводу – інструментальна фонограма,  записана USB флеш пам'ять.

5. Критерії оцінювання виконання програми здійснюється за                  5 – бальною шкалою:

                              

                                                 «Вокальні гурти»

      5 (високий рівень)

 - рівень виконавської майстерності (учасники виконують твір інтонаційно чисто, ритмічно, використовуючи динамічні відтінки, імпровізують; добре володіють голосовим даними та дикцією; чудове тембральне забарвлення колективу; теситура твору і репертуар відповідає віку та можливостям виконавців);

- сценічна культура (учасники чудово поводяться на сцені, присутня розкутість, емоційність та артистизм; вміють користуватися технічними засобами);

- естетика зовнішнього вигляду (охайний зовнішній вигляд виконавців доповнює та розкриває характер і образ твору);

- музичний супровід (якісна та вдало підібрана фонограма мінус); 

 

      4 (достатній рівень)

- рівень виконавської майстерності (учасники виконують твір  інтонаційно чисто, ритмічно, застосовуючи динамічні відтінки, володіють голосом та дикцією, однак відсутня імпровізація; теситура твору і репертуар відповідає віку та можливостям виконавців);

- сценічна культура (виконавці сценічні, емоційні, артистичні та володіють технічними засобами,  але недостатньо проявляють розкутість);

- естетика зовнішнього вигляду (зовнішній вигляд учасників відповідає художньо-емоційному образу твору, тобто присутня охайність та зібраність);

- музичний супровід (якісна фонограма мінус);

 

       3 (середній рівень)

- рівень виконавської майстерності (учасники допускають інтонаційні та ритмічні неточності; відсутні динамічні відтінки; теситура твору і репертуар відповідає  віковим  та виконавським можливостям учасника, однак виконавці недостатньо володіють голосом та дикцією);

 - сценічна культура (виконавці володіють технічними засобами, але поводяться на сцені невпевнено та скуто; не проявляють емоційність та артистизм);

 - естетика зовнішнього вигляду (учасники виглядають акуратно); - музичний супровід (фонограма мінус недостатньо дозволяє розкрити вокальні можливості учасників);

      2 (посередній  рівень)

- рівень виконавської майстерності (учасники інтонують нечисто; виконують твір неритмічно; відсутні динамічні відтінки та дикція; виконавці не володіють голосовими даними; теситура твору та репертуар не відповідає віковим та виконавським можливостям);        

 - сценічна культура (виконавці не вміють поводитись на сцені та не володіють технічними засобами; відсутні емоційність та артистизм);

- естетика зовнішнього вигляду (очевидна невідповідність зовнішнього вигляду, поведінки та передачі загального образу учасників); 

- музичний супровід (відсутній якісний музичний супровід або використана фонограма плюс);

 1 (низький  рівень) –  учасники не змогли виконати твір.

                                                              

                                       «Інструментальні гурти»

  5 (високий рівень)   

- техніка і майстерність виконання (колектив виконує твір інтонаційно чисто, ритмічно, використовує динамічні відтінки, імпровізує; присутнє злагоджене ансамблеве виконання);

- складність репертуару та сценічна майстерність (репертуар  колективу цікавий та відповідає виконавським можливостям учасників; колектив представляє оригінальне аранжування твору; присутні розкутість, емоційність та артистизм);

- естетика зовнішнього вигляду  (сценічний костюм колективу охайний вдало підібраний); 

   

      4 (достатній рівень)

- техніка і майстерність виконання (колектив виконує твір інтонаційно чисто, ритмічно, застосовуючи динамічні відтінки; присутнє злагоджене ансамблеве виконання, однак відсутня імпровізація);   

 - складність репертуару та сценічна майстерність (репертуар  колективу відповідає виконавським можливостям учасників; присутні розкутість, емоційність та артистизм,  але в аранжуванні твору відсутня оригінальність);

 - естетика зовнішнього вигляду  (сценічний костюм колективу на доброму рівні, тобто присутня акуратність в одязі та взутті);

     

      3 (середній  рівень)

 - техніка і майстерність виконання (колектив під час виконання твору часто допускає  ритмічні та інтонаційні неточності; прослідковується недостатньо злагоджене ансамблеве виконання; відсутні динамічні відтінки);

- складність репертуару та сценічна майстерність (репертуар  колективу відповідає виконавським можливостям учасників, але на сцені виконавці поводяться невпевнено, скуто та не проявляють артистизм);

- естетика зовнішнього вигляду  (очевидна невідповідність зовнішнього вигляду та передачі загального образу учасників);

 

   2 (посередній  рівень)

- техніка і майстерність виконання (колектив інтонує не чисто та виконує твір неритмічно; відсутні динамічні відтінки та злагоджене ансамблеве виконання); 

 - складність репертуару та сценічна майстерність (репертуар простий і не відповідає  віковим та виконавським можливостям учасників; колектив не вміє поводитись на сцені; відсутні емоції та артистизм);

  - естетика зовнішнього вигляду (одяг учасників неохайний, різної довжини, взуття різного кольору);

 

    1 (низький  рівень) – колектив не зміг виконати твір. 

 

                  V.  Визначення та нагородження переможців Конкурсу

 

1. На підставі протоколів журі І етапу Конкурсу визначаються переможці. Результати проведення цього етапу затверджуються наказом місцевого органу управління освітою. Переможці І етапу рекомендуються для участі у ІІ етапі.  

2. Результат проведення ІІ етапу Конкурсу на підставі протоколу обласного журі затверджується відповідним наказом департаменту освіти, науки та молодіжної політики обласної державної адміністрації.

3. Переможцями вважаються учасники Конкурсу, які набрали найбільшу кількість балів за результатами ІІ етапу Конкурсу. У випадку, якщо два або більше учасників Конкурсу отримають однакову кількість балів, остаточне рішення щодо переможця приймає голова журі.

4. Переможці (І місце – 1, ІІ місце – 1, ІІІ місце – 1) II етапу Конкурсу визначаються в кожній номінації: «Вокальні гурти», «Інструментальні гурти» окремо серед закладів загальної середньої та позашкільної освіти і нагороджуються  грамотами департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації. 

                                              

                                          

 

VI. Фінансування

1.  Витрати на проведення І етапу Конкурсу та відрядження учасників для участі в обласному етапі Конкурсу здійснюються за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів.

2. Витрати на проведення ІІ етапу Конкурсу та нагородження переможців здійснюються за рахунок коштів департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації.

                                                                            

 

 

 

                                                                                               Додаток 1

                                                         до наказу департаменту освіти,   

                                                         науки  та молодіжної політики

                                                         облдержадміністрації

                                                         від  30. 01. 2019р.      № 51

 

Графік

проведення обласного конкурсу вокальних  та інструментальних гуртів

серед здобувачів освіти закладів  загальної середньої та позашкільної освіти

 

19 березня 2019 р. об 11.00 год. смт. Брошнів – Осада Брошнів – Осадської селищної ОТГ на базі Народного Дому (вул. 22 січня, 53)

Рожнятівський  район             

Долинський  район

м. Болехів

м. Калуш

Рогатинський  район     

м. Бурштин              

Галицький   район              

Калуський  район    

 

20 березня 2019 р. об 11.00 год.  м. Надвірна  Надвірнянського району на базі  районного Будинку культури (вул. Т. Шевченка, 5)

Верховинський район

Богородчанський район             

м. Яремче 

Надвірнянський район             

м. Івано-Франківськ

 

21 березня 2019 р. об 11.00 год. смт. Отинія Коломийського району на базі  Отинійської ЗОШ І-ІІІ ст. (вул. Свободи, 18)

Коломийський район

Городенківський район

Косівський район

Снятинський район

м. Коломия

Тисменицький район    

Тлумацький район             

 

 

 

 

                                                                                                 Додаток 2

до  наказу   департаменту  освіти,    

науки та молодіжної  політики                           

облдержадміністрації

від  30.01. 2019р.    № 51

 

                                                       Склад  журі

обласного конкурсу  вокальних  та інструментальних гуртів

серед здобувачів освіти закладів

загальної середньої та позашкільної освіти

 

 

 

М.Кузбит

 

Голова журі:

 

-директор Івано-Франківського державного центру  естетичного виховання, Заслужений працівник культури                 України

 

 

 

І.Опалко

Члени журі:

 

-начальник відділу позашкільної освіти та роботи з інтернатними закладами управління освіти  і науки департаменту освіти, науки  та молодіжної політики облдержадміністрації

 

С.Деделюк

-в.о заступника директора Івано-Франківського державного центру естетичного виховання

 

Г.Салабай

-методист Івано-Франківського державного центру естетичного виховання

 

О.Левицька

 

-методист Центрального Народного дому м. Івано-Франківська (за згодою)

 

C.Бойків

 

-керівник гуртка ВХПУ № 3 м.Івано-Франківська

 

О.Терешкун

-керівник гуртка ВПУ № 21 м.Івано-Франківська

 

М.Морикін

керівник Центрального Народного дому м. Івано-Франківська (за згодою)

 

 

                                  

Категорія: Накази | Додав: ifdcev
Переглядів: 341 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Зареєструватись