Головна » Документи » Накази

Наказ департаменту освіти, науки та молодіжної політики №720 від 19.12.2017р.
05.01.2018, 11:47
 
   

 

 

 

 

УКРАЇНА

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

 ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ, НАУКИ та молодіжної політики  

__

 

НАКАЗ

 

від 19.12.2017р.                 м. Івано-Франківськ                               720

 

Про підсумки обласного конкурсу

театрів фольклору та

драматичних колективів

серед учнів закладів

професійно-технічної освіти

 

Відповідно до Програми розвитку освіти Івано-Франківщини на 2016-2023 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 25.12.2015 42-2/2015 зі змінами від 10.06.2016 № 218-5/2016, від 09.12.2016 р. № 342-11/2016, 10.03.2017 р. № 445-13/2017, від 30.06.2017 р. № 542-16/2017, наказу департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації від 30.10.2017 р. № 597 «Про проведення обласного конкурсу театрів фольклору та драматичних колективів серед учнів професійно-технічних навчальних закладів», з метою залучення учнів до відродження народних традицій, пропаганди українського фольклору та етнографії, збереження звичаїв та обрядів серед учнівської молоді, залучення її до участі в національно-релігійних святах, забезпечення змістовного дозвілля у грудні 2017 року відбувся обласний конкурс театрів фольклору та драматичних колективів серед учнів закладів професійно-технічної освіти (далі - Конкурс).

У II етапі Конкурсу взяли участь всі 19 закладів професійно-технічної освіти області. Враховуючи рішення журі Конкурсу (протокол № 9 від 12.12.2017 р.),

 

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити список переможців обласного конкурсу театрів фольклору та драматичних колективів серед учнів закладів професійно-технічної освіти, згідно з додатком 1.

2. Нагородити переможців Конкурсу грамотами департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації і подарунками.

3. Затвердити список учасників Конкурсу, які нагороджені подяками департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації, згідно з додатком 2.

4. Директорам закладів професійно-технічної освіти відзначити керівників драматичних гуртків та викладачів української мови та літератури, які підготували переможців Конкурсу.

5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

 

 

Директор департаменту                                  Віктор Кімакович

 

 

 

Додаток 1

до наказу департаменту освіти,

науки та молодіжної політики

облдержадміністрації

від 19. 12. 2017 р. № 720

 

 

 

Список переможців

обласного конкурсу театрів фольклору та драматичних колективів

серед учнів закладів професійно-технічної освіти

 

у номінації «Драматичні колективи»

 

I місце - Івано-Франківський ПБЛ

 

II місце - ВПУ № 7 м. Калуша

 

III місце - Брошнівський ПЛПЛ

 

 

у номінації «Фольклорно-етнографічні колективи»

 

 

I місце - ВПУ № 21 м. Івано-Франківська

 

II місце - Кутський ПЛ

 

III місце - Івано-Франківський ПЛАТіБ

 

 

 

Додаток 2

до наказу департаменту освіти,

науки та молодіжної політики

облдержадміністрації

від 19. 12. 2017 р. № 720

 

 

 

Список колективів

обласного конкурсу театрів фольклору та драматичних колективів

серед учнів закладів професійно-технічної освіти, які

нагороджуються подяками департаменту освіти, науки та молодіжної

політики облдержадміністрації

 

 

ДНЗ «Городенківський професійний ліцей»

 

Отинійський ПЛЕТ

 

ДНЗ «Коломийський професійний ліцей сфери послуг»

 

ВПУ № 14 м. Коломия

 

ЦПТО № 1 м. Івано-Франківська

 

ВХПУ № 3 м. Івано-Франківська

 

Богородчанський ПБЛ

 

 

 

 

Аналітична довідка

проведення обласного конкурсу театрів фольклору та драматичних

колективів закладів професійно-технічної освіти

 

У конкурсі взяли участь 380 учнів з 19 ПТНЗ області.

Кожен колектив-учасник продемонстрував свій виступ з урахуванням основних вимог конкурсу. До них журі зараховувало виконавську майстерність, обрядовість, що стала основним критерієм оцінювання, а також артистичність, автентичність, сценічність та відповідну костюмованість.

Варто відзначити:

- В порівнянні з минулими роками значно підвищується рівень підготовки в напрямі вокально-хорового мистецтва. Підбираються цікавіші твори, застосовуються складніші обробки, виконуються різнобарвні колядки та щедрівки різних регіонів в сучасних стилях (ВПУ №21 м. Івано-Франківська, Брошнівський ПЛПЛ, Івано-Франківський ПЛАТіБ, ДНЗ «Городенківський професійний ліцей»);

- Учасники драматичних колективів виявили високий рівень знання українських звичаїв і традицій, продемонстрували віртуозну гру акторів, відчуття образів, в які перевтілювались та багатогранність особистості. Кожне слово, промовлене зі сцени, спонукало до роздумів над місцем людини в цьому світі, її призначенням. Театральні дійства пронизані патріотизмом та любов'ю до України («Украдене щастя» Івано-Франківського ПБЛ, «Незламна гілка роду України» Кутського професійного ліцею, «Мати наймичка» Коломийського ПЛСП, «Ой піду я на Андрея» ВПУ № 7 м. Калуша);

- В театральних дійствах взяли участь не лише учні навчального закладу, але і керівники гуртків та педагогічні працівники (ВПУ №7 м. Калуша, Брошнівський ПЛПЛ, Коршівський професійний аграрний ліцей, ДНЗ «Войнилівський професійний ліцей», Отинійський ПЛЕТ та ін.);

- Більшість закладів велику увагу приділили оформленню сцени, яке вражало та чарувало декораціями, а також яскравими костюмами. (Коломийський ПЛСП, Івано-Франківський ПЛАТіБ , ВПУ № 14 м. Коломиї)

Пропозиції:

- Колективам-учасникам звернути особливу увагу на вміння учнів перейнятися образом, та над акторським виконанням ролі. Оскільки образ учасника на сцені не завжди відповідав герою постановки. При підборі постановок, звернути увагу на логічність зв’язку між структурними елементами драматичного дійства.

 

 

 

Директор ІФДЦЕВ                                                           Кузбит М.В

 

 

Категорія: Накази | Додав: ifdcev
Переглядів: 61 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Зареєструватись